– Kam na školu

 

Přijímací zkoušky na střední školy 2024

Aktuální informace k letošnímu přijímacímu řízení na střední školy najdete na následujících odkazech:

Oborovník – Kam na střední

Královéhradecký kraj vydává pomůcku pro žáky a jejich rodiče, která jim usnadní orientaci ve studijních oborech jednotlivých krajských středních škol. Brožuru dostávají všichni žáci 9. ročníků základních škol v kraji. Informace jsou k dispozici i v ukrajinštině.

Aktuální oborovník ke stažení zde.

Střední školy v Královéhradeckém kraji

Na krajských webových stránkách Školy sobě najdete rozcestník středních škol i s jejich medailonky.

Infoabsolvent

S volbou školy mimo kraj, ať už střední nebo vysoké, vám mohou pomoci stránky Národního pedagogického institutu. Žáci si zde mohou udělat i profesní test, který najdou pod záložkou “Otestuj se”.

Můj život po škole

Aplikace Můj život po škole pomůže žákům 2. stupně základních škol a žákům středních škol s výběrem profese, která nejvíce odpovídá představám a především jejich schopnostem. Povolání lze mezi sebou porovnávat a seznámit se tak se všemi informacemi pro co  nejreálnější představu o dané profesi. Ve finanční části lze zjistit, jaké náklady člověka v životě čekají a jak umí hospodařit. Jsme moc rádi, že aplikace je již k dispozici i ve verzi pro Královéhradecký kraj.

Průvodce rodiče – Jak spolu s dítětem zvládnout volbu povolání

Kariérové poradkyně a lektorky Andrea Csirke a Petra Šnepfenbergová pro vás, rodiče, napsaly e-book, který vám pomůže být vašim dětem oporou  ve velkém rozhodovacím procesu kam po škole a jak dál do světa práce. Neustálý rozvoj společnosti přináší změny do všech oborů a profesí. Zjistěte, jakými tématy děti provést, aby se na svou profesní cestu vydaly pro ně co nejlepším směrem. Směrem k úspěchu a životní spokojenosti. Publikace získala Národní cenu kariérového poradenství pro rok 2020.

Kam po devítce: e-Book

Autorkou publikace je Pavla Lopatková, která si procesem výběru školy prošla jako matka a zároveň se této oblasti věnuje i v rámci své profese. Dozvíte se, co vše žáky v průběhu devítky čeká, jak je to s podáváním přihlášek a jak s přijímacími zkouškami i kde lze hledat podporu a pomoc při výběru budoucího povolání a vhodné střední školy. Obsahuje také řadu odkazů na užitečné webové stránky.

Jak dítě podpořit v období přijímacích zkoušek?

Centrum Locika radí rodičům, jak mohou své děti podpořit v období přijímacích zkoušek, vydává také celou sadu infografik k přijímacím zkouškám, které mohou využít kariéroví/výchovní poradci na školách.

Back to top